Rodinné dni v rakúskom Schladmingu

Našou druhou účasťou na Rodinných dňoch v rakúskom Schladmingu sme podporili tím Hotkart Racing Association (HRA) z Viedne. Rodinné dni, resp. športový týždeň je pravidelne organizovaný Špeciálnymi Olympiádami Rakúsko a naša partnerská organizácia HRA pod vedením prezidenta Alexa Tischer-a je jeho súčasťou už neuveriteľných 15 rokov.

Rok 2018 je významným míľnikom medzinárodnej organizácie Špeciálne olympiády na celom svete, oslavuje 50. výročie jej založenia. Na znak spolupatričnosti a podpory sa tejto rok počas osláv rozsvietili ikonické budovy na celom svete červenou farbou. Špeciálne Olympiády Slovensko a Rakúsko vytvárajú tie najlepšie podmienky pre rozvoj talentu našich športovcov už 25 rokov. U nás na Slovensku pracuje maximálne profi tím a každým rokom rozširujú jednak základňu športovcov, trénerov, ale aj partnerov a sponzorov.

Familientagen a.k.a. Rodinné športové dni sú už pravidelne zárukou skvelej atmosféry, veľmi emotívnych momentov nielen na jednotlivých športoviskách, ale aj v našou fun zóne. I tento rok nás navštívili naši už skalní milovníci motošportu. Pre mnohých z nich jazda na motokáre znamená posunúť ich vlastné limity ďalej, mimo ich zónu komfortu, pre ostatných zas kopec srandy z rýchlej, či pomalej jazdy a „plnotučný“ adrenalín v krvi.

Tento rok sme okrem výkonov na motokárach, museli preukázať svoje zručnosti aj na tanečnom parkete v rámci osláv 25. výročia založenia Špeciálnych olympiád Rakúsko, pre túto príležitosť sme zo skríň vytiahli aj naše špeciálne outfity, rakúske kroje- DIRNDL. A tak sa z nás aspoň pre jeden večer, ako šibnutím čarovného prútika stali šumné rakúske „dirndl mädls“ 

Michael, nás štandardne posledných 7 rokov navštívil v stane a sledoval len z diaľky, minulý rok však konečne nasadol do dvojmotokáry a odjazdil jeho prvé kolo v sedle tohto tátoša z bratislavského Národného motokárového centra Kart One Arena (http://www.kartarena.sk).

Štefan, mladý muž na vozíku, vyskúšal počas štvrtka a piatka oba typy našich motokár (sedadlá sú buď umiestnené vedľa seba alebo za sebou). Veľmi túžil vymeniť kolesá jeho vozíka za tie motokárové a popohnať ich zopár motorovými koníkmi. Jeho radosť nepotrebuje žiadny komentár, prikladáme krátke video pred a po jazde