Veľké finále Kartingu na školách

V posledný februárový deň privítalo Národné motokárové centrum Kart One Arena v bratislavskej Petržalke našu finálovú štyridsiatku, predstaviteľov všetkých zapojených škôl, našich partnerov MojitinoPronaxHokejové tréningové centrumStarline photography a v neposlednom rade aj vzácneho hosťa Mgr. Juraja Drobu, MBA, MA, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja a Mgr. Igora Urbančíka, riaditeľa odboru školstva, mládeže a športu so sprievodom.

Náš projekt sme realizovali pod záštitou slovenského najúspešnejšieho automobilového jazdca Mata Homolu, ktorý sa bohužiaľ z pracovných dôvodov nemohol zúčastniť nášho finále, preto chalanom poslal aspoň krátky multimediálny odkaz z Francúzska https://www.facebook.com/spolusmeviac/?hc_ref=ARQbaVCMFTzRNnfAOYNyVFZrVb4yQwm3kPnBNtCPYYSl-DEm8U2Q3gIFdXM4xMzDYo4&fref=nf

Maťo so svojím tímom zabezpečili skvelé ceny pre našich najlepších jazdcov, v jeho mene ich súťažiacim odovzdal jeho otec Jaro.

Tento finálový deň ale rozhodne nebol len o pózovaní fotografom a cateringu, chalani od rána makali a zbierali body do celkového poradia. Všetci chalani sa popasovali s výmenou predného kolesa a pneumatiky. Tieto posledné body rozhodli o celkovom poradí v kategórii „Najlepší mechanik“

 1. Jakub Petráň z Strednej odbornej školy v Holíči
 2. Gabriel Chmela z Duálnej akadémie v Devínskej n. Vsi
 3. Patrik Bystrický z Strednej odbornej školy v Holíči

Vrcholom celého projektu bolo uplatnenie všetkých jazdeckých zručností a rád tímových mentorov v Tímovom závode, kde súťažiaci jednak zbierali cenné body do súťaže jednotlivcov „Najlepší jazdec“ a zároveň „Najúspešnejšia škola“.

Výsledky kategórie „Najlepší jazdec“:

 1.  Nikolas Griač zo Strednej priemyselnej školy dopravnej, v Bratislave
 2.  Štefan Červenko zo Strednej priemyselnej školy dopravnej, v Bratislave
 3.  Richard Both zo Strednej odbornej školy dopravnej, v Bratislave

Spočítaním všetkých získaných bodov v celom projekte, počínajúc vedomostným testom, cez vyraďovacie kolá až po úspešnosť jednotlivcov v oboch súťažných kategóriách sme získali víťazov aj v kategórii „Najúspešnejšia škola“ projektu Karting na školách 2017/2018:

 1. tím zo Strednej odbornej školy dopravnej v Bratislave
 2. tím zo Strednej priemyselnej školy dopravnej v Bratislave
 3. tím zo Strednej odbornej školy v Holíči

V spolupráci s naším rakúskym partnerom Hotkart Racing Association sme vyhodnotili aj jednu špeciálnu kategóriu „King of simulator race“, kde chalani súťažili v jazde na profesionálnych simulátoroch a mali tak možnosť vyskúšať opäť niečo nové s cieľom obohatiť svoje zručnosti.

Víťazmi tejto kategórie sa stali:

 1. René Taufer zo Strednej odbornej školy v Trnave
 2. Richard Both zo Strednej odbornej školy dopravnej v Bratislave
 3. Michal Nemčovič zo Strednej priemyselnej školy dopravnej v Bratislave

Víťazom gratulujeme, pevne veríme, že aj táto súťaž vám ukázala že pokiaľ do práce vložíte svoju energiu a čas, tak sa Vám to vždy vráti v podobe úspechu a vytúženej odmeny.

-kitti-